חטיבת הפוסט פרודקשנס של קבוצת JCS (בעלות רונלד לאודר) חונכת באופן רשמי את יחידת JCS PROMO שהוקמה כמענה לצורך ההולך וגובר בשוק לביצוע פרומואים לטלוויזיה.
במסיבת עיתונאים שנערכה נחשפה JCS PROMO המתמחה בהפקת פרומואים ואריזות גרפיות לתכניות וערוצי טלוויזיה – עיצוב תדמיתי, פתיחים, ולוגואים.
לדברי אריק גרדוס, סמנכ”ל JCS ומנהל חטיבת הפוסט פרודקשנס, היחידה החדשה נותנת מענה קריאטיבי ושיווקי לערוצי הטלוויזיה בעידן הטלוויזיה הרב ערוצי, בו גובר הצורך ליצירת בידול באמצעות מתן זהות ייחודית לערוצים החדשים ולערוצים הקיימים – יצירת מיצוב באמצעות מיתוג מחדש.
לדבריו, שלב האריזה הגראפית הנו יישום של תהליך המיתוג ומטרתו החדרת המותג באמצעות המדיה. “JCS PROMO מבצעת את השלב הזה באמצעות צוות קריאטיבי מוביל המיישם את התהליך תוך הבנת ושמירה על ערכי המותג ויישומם באופן ויזואלי”, אומר אריק גרדוס.
ההחלטה לעבות את מערך הפוסט פרודקשנס התקבלה ב- JCS לפני כשלוש שנים, כאשר היה ברור ששוק הטלוויזיה הופך להיות רב ערוצי. בנובמבר 1998 רכשה קבוצת JCS את חברת “וידאו סוניק” (שהיתה בבעלות החברה לישראל, אברהם בלונדר ובריאן גארב) ומיזגה את פעילותה עם הפעילות הקיימת של JCS באותה תקופה בתחום הפוסט פרודקשנס. בכך הפכה חטיבת הפוסט פרודקשנס של JCS לאחד מבתי הפוסט פרודקשיין המובילים בישראל, המעסיק צוות מקצועי של מתאמות הפקה, אנשי הפקה וקריאייטיב ומערכות פוסט פרודקשנס מהמתקדמות בעולם.
אריק גרדוס אומר: “במקביל להתרחבותנו החלטנו להתמקצע במספר נישות ובהן פרסום, אריזות לערוצי טלוויזיה, מיצגים למרכזי מבקרים ולטלוויזיה בכלל. גודל השוק הכתיב את הצורך בהתמקצעות כל תחום בנפרד והקמת יחידות מתמחות לפלחי השוק השונים בהם החטיבה מתמקדת, וזה מה שהביא אותנו להקים את יחידת הפרומו”.
לצורך הקמת היחידה החדשה נשכר שטח נוסף בבניין בו שוכנת החטיבה, נרכש ציוד וגוייס כח אדם נוסף.
כמנהלת הקריאטיב של היחידה מונתה דנה בן-דוד, 28, בוגרת המחלקה לתקשורת עיצוב חזותית בבצלאל, שבשלוש השנים האחרונות עבדה כארט דיירקטורית ראשית במחלקת אנימציה בחטיבת הפוסט פרודקשנס ב – JCS. לדבריה בתקופה של לידת ערוצים חדשים, כאשר יש צורך במיתוג ובידול של כל ערוץ קיים זהו אתגר רציני להיות שותפה לבניית היחידה החדשה ב – JCS כך שתוכל למקסם את יתרונותיה היחסים של JCS לתחום הפרומו ולטובת לקוחותיה. JCS PROMO מורכבת מטובי המעצבים בתחום כולם בעלי כשרון וניסיון”.
בין לקוחות היחידה נמנים: ערוץ הספורט, YES, נוגה תקשורת, AXN, ערוצי זהב, מת”ב ואחרים. אנשי JCS PROMO מתגאים בפרסים הרבים בהם כבר זכו במסגרות כמו PROMAX (פרסי זהב לצעדים עבור ערוץ 5, לששטוס עבור ערוץ הילדים ולפתיח “כל בני האדם” לערוץ 8, ופרסים נוספים לפרומואים עבור YES ו – ICP) ובתחרות סרטי הקולנוע והווידאו היוקרתית שהתקיימה לאחרונה בארה”ב זכה תשדיר שרות עבור הרשות השניה בפרס “מצלמת הכסף”.