מיקרוסופט ישראל מציגה לראשונה את הדור הבא של טכנולוגיות Windows Media תחת שם הקוד “Corona”
“Corona” מהווה את הדור השלישי של טכנולוגיית הזרמת המדיה באינטרנט, לשידור מדיה זורמת בהפעלה מיידית וזמינות קבועה, המספקת תכני שמע ווידאו באיכות קולנוע-ביתי למשתמשי פס-רחב

באירוע חגיגי, חשפה היום לראשונה מיקרוסופט ישראל את הגרסה הראשונה של טכנולוגיות הדור השלישי בעולם המדיה הזורמת, אשר יהיו חלק מהגרסה הבאה של Microsoft Windows Media Technologies, תחת שם הקוד “Corona”.
באירוע הוצג השיפור הדרמטי שאפשרת “Corona” בהזרמת מדיה באינטרנט, את יכולת Fast Stream, המעניקה חוויית מדיה בהפעלה מיידית וזמינות קבועה בהספקת תכני שמע ווידאו באיכות קולנוע-בייתי למשתמשי המחשב האישי המקושרים לרשת בחיבור פס-רחב. עקב יתרונה על כל טכנולוגיה דומה, מיצובה של Corona”” הוא להוביל את הדור השלישי של הזרמת מדיה באינטרנט לדעת מיקרוסופט, שתאפשר למשתמשי הקצה לחוות את התכנים השונים באיכות שידור ותקדם את הרווחיות של כלל מגזרי המדיה הדיגיטלית.
הגרסה הבאה של Windows Media מיועדת עבור שלושה קהלי יעד: הראשון, תעשיית המדיה, עבורה מהווה הטכנולוגיה כלי להעברה של תוכן דיגיטלי מוגן באיכות שמע היקפי ובאיכות וידאו של HiDef; השני ארגונים וחברות העושים שימוש במדיה דיגיטלית עבורם מהווה הטכנולוגיה החדשה הבטחה לחוויה איכותית ומשופרת; קהל היעד השלישי הינו קהל המפתחים העתידים ליישם פיתוחים מבוססי פלטפורמת Windows Media ביתר קלות ומהירות.
הטכנולוגיה הראשונה בסדרת Corona, Windows Media Services המשולבת ב- Windows .NET Server זמינה מיידית להרצה בגרסת ביטא ומסוגלת לספק כבר עתה פתרונות הזרמה רבי-עוצמה. יתר טכנולוגיות Corona, לרבות גרסאות חדשות של Windows Media Player, Windows Media Audio and Video codecs ו- Windows Media Encoder וגם ערכת פיתוח התוכנה של Windows Media – SDK (Software Development Kit) עתידות להיכנס לשלב הביטא באמצע שנת 2002.

ארכיטקטורת Windows Media Services בשרת Windows .NET Server עוצבה באופן המאפשר לה לספק לצרכני מדיה זורמת חווית צפייה מהירה וחלקה כמו בשידור טלוויזיה. הגרסה החדשה כוללת גם חידושים שנועדו למטב את ההיבטים הכלכליים של הזרמת תכני שמע ווידאו הן ברשת האינטרנט והן ברשתות אינטרא-נט ארגוניות.
“החידושים של Windows Media Services בשרת Windows .NET Server מגדירים מחדש את האפשרויות הטמונות בהזרמת מדיה באינטרנט וברשתות ארגוניות”, מסר Erik Huggers , מנהל פיתוח עסקי במיקרוסופט העולמית. “הטכנולוגיה החדשה תספק שרת הזרמה שיהיה החזק, המדרוגי והניתן להרחבה ביותר בשוק; יכולתו לבטל בצורה אפקטיבית את תופעת ה- buffering תשנה כליל את חוויית ההזרמה של משתמשי פס רחב”.
טכנולוגיית Corona תתמוך בדור הזרמת המדיה השלישי באינטרנט באמצעות שילוב טכנולוגיות שיאפשרו בפעם הראשונה לספק חוויית מדיה באיכות של קולנוע בייתי, תוך ביטול תופעת ה- buffering למשתמשי פס רחב, הודות לחוויית מדיה בהפעלה מיידית וזמינות קבועה והגדלת היתרונות הכלכליים של הספקת תכני שמע ווידאו בהיקף רחב.
“בנוסף ליכולות המשופרות של Corona, מיקרוסופט מוכיחה ש- Windows Media תומכת בתוכניות איכות בפורמט DVD ו- HDTV גם בקצבי נתונים נמוכים מאוד. בכך היא מכשירה את השטח ליכולות ושוקי אחסון מדיה דיגיטלית לסביבת הרשת והמחשב האישי”, לדברי משולם גולובינסקי, מנהל תחום Windows Mediaבמיקרוסופט ישראל.

תכונות ושיפורים הכלולים ב- Corona

Fast Stream
משמשת להעברת חוויית מדיה זורמת בהפעלה מיידית וזמינות קבועה למשתמשי פס רחב, תוך ביטול של השהיות ה- buffering.
Fast Stream משפרת בנוסף את העברת השמע והוידאו תוך ניצול מלוא רוחב הפס העומד לרשות המשתמש. בזאת היא מפחיתה במידה רבה ואף מבטלת את השפעת צפיפות התעבורה ברשת על משתמשי פס רחב.
חווייה באיכות של קולנוע ביתי
בהיותה מבוססת על תקני הקידוד-פענוח המובילים של Windows Media Audio and Video, Corona מציגה שני תקני קידוד-פענוח חדשים להעברת תכני שמע ווידאו ברמה מקצועית. Windows Media Audio Professional החדש הוא תקן הקידוד-פענוח המאפשר לשדר באינטרנט תכני שמע בפורמט סראונד 5.1 בספקטרום רחב וברזולוציה גבוהה (24 סיביות, תדר דגימה של 96 KHz). גרסה חדשה של תקן קידוד-פענוח Windows Media Video יעילה ב- 20% יותר מהגרסה הקודמת וכוללת כעת את היכולת לספק תכני וידאו באיכות קרובה לזו של HDTVבקבצים שגודלם מחצית בלבד מקבצי DVD מקובלים, בהתקני המדיה במחשבים אישיים.
יתרונות כלכליים
יכולות תכנות התוכן הדינמיות החדשות של Corona בצירוף תמיכה ברשימת קטעים בצד השרת (server-side playlist), מאפשרות לשלב פרסומות בזמן אמת. כאשר מצרפים אותן ל- Fast Stream, מקבלים חוויית משתמש מעולה, המשמשת בסיס חשוב למודלים עסקיים של הזרמת מדיה מוכוונת-פרסום. חידושי טכנולוגיית הדחיסה של Corona מסייעים להקטין את עלויות רוחב הפס. הודות להכפלת מדרוגיות השרת בהשוואה לגרסה הקודמת, Corona עונה על הצורך בפלטפורמה יעילה מבחינה כלכלית שניתן לנצל אותה כדי להקים עסק הזרמת מדיה רווחי, או כדי להשתמש בהזרמה להקטנת הוצאות תקשורת עסקית באיכות גבוהה.
פלטפורמה ניתנת להרחבה Corona
מאפשרת למפתחי יישומים להוציא לשוק מוצרים ושירותים חדשים המבוססים על Windows Media Technologies באמצעות מודל PlugIn מתקדם המיועד להתקן הנגן, לשרת ולמערכת הקידוד. ערכת פיתוח תוכנה משופרת תאפשר למפתחים לשלב בקלות מדיה דיגיטלית ביישומים ובפתרונות שלהם, באמצעות שפת התכנות שהם רגילים לעבוד בה. בסך הכל, הגמישות וכושר ההרחבה של Corona יניחו את התשתית לדור חדש של פתרונות מדיה בצד הלקוח ובצד השרת.
מוכנות לשידור
הודות לרשימות קטעים בצד השרת (server-side playlist), המאפשרות לספקי תוכן לשנות באופן דינמי תוך כדי עבודה כל תוכן המשודר בהזרמה, Windows Media Services הופך את שרת המדיה לחדר בקרת שידור. רכיבי התמיכה החדשים בהוספת פרסומות דינמית בהזרמה משפרת אף היא את ההיבטים הכלכליים של הזרמת המדיה, הודות להגדלת האפקטיביות ויכולת המדידה של תכני הפרסום המוזרמים, דבר המקנה יתרון בתחרות עם המדיה המקובלת.
מוכנות לסביבה אלחוטית
שידור תכני שמע ווידאו בהזרמה להתקנים אלחוטיים מהווה הזדמנות חדשה ומרתקת לספקי תשתיות העברה מסחריים של דיבור ונתונים. Windows Media Services בשרת Windows .NET Server ממוטב להזרמת תכני מדיה, ולתמיכה טובה יותר בלקוחות אלחוטיים “רזים”, כגון טלפונים סלולריים ומכשירי כף יד. הסרת התלות של צד-הלקוח בטכנולוגיית playlist מאפשרת לבעלי התוכן להפיק תכני מדיה בעצמם בצורה קלה ופשוטה ולהפיץ אותה למגוון רחב של לקוחות והתקני מדיה, החל במחשבים אישיים וכלה בלקוחות אלחוטיים “רזים”.
מדרוגיות ושליטה בעוצמה תעשייתית
Windows Media Services בשרת Windows .NET Server מעניקה מימד חדש למושג המדרוגיות הודות לשרת המדיה המדרוגי ביותר בתעשייה בעל כושר התרחבות כפול משהיה. השילוב עם ניהול אדמיניסטרטיבי גמיש ושליטה בניצול רוחב הפס באמצעות Microsoft Management Console (MMC) מקנה לשירותי המדיה החדשים תשתית מוצקה להעברת תכני מדיה ברשת ארגונית או מסחרית כלשהי.