אין ספק שהוספה של תנועה חלקה מוסיפה לתמונה ערך רב, הבעיה שמחירים של מערכות ייצוב נעות (דולי) הנם יקרים. Johnathan Paul מאתר premiumbeat מספק 6 דרכים לאפשר צילום בתנועה תוך שמירה על התקציב, ממערכות בתקציבים נמוכים ועד פתרונות ל"עשה זאת בעצמך".


 


פתרונות מקצועיים:


סליידרים:


סליידרים הנם פתרון מצוין בעבור תנועה קצרה, פול השתמש בסליידר VistaTrack של Glidecam בעבור שני פרויקטים שביצע וזה עשה את העבודה. למרות שזה לא היה הפתרון הזול זה היה ביחס עלות לתוצאה פתרון נכון לעומת רכישה של מערכת דולי במחירים של בין 1,500 ל-2,000 דולר.


סליידרים מומלצים:


·         Glidecam VistaTrack 599 דולר


·         Manfrotto Camera Slider 499 דולר


·         Varavon Slidecam 385 דולר


·         Benro MoveOver4 199 דולר


דולי לשולחן:


לצלמים שצריכים לבצע צילום בתנועה קצר ומשתמשים במצלמת DSLR, פתרון של דולי לשולחן יכול להיות הפתרון הנכון. פתרונות אלו יכולים לתמוך במשקלים לא קטנים עד לרמה של מצלמות של BlackMagic או RED, ניתן לבצע צילום בתנועה בצורה טובה על משטחים קטנים, ובגלל הפשטות של התפעול ניתן לצלם בזוויות שונות בדקות בודדות, ללא צורך בהפסקות ארוכות בין הצילומים.


·         Cinetics CineSkates Pro 150 דולר


·         Pico Flex Dolly 110 דולר


·         iKan Table Dolly 90 דולר


·         Digital Juice Orbit 66 דולר


דולי לחצובה:


במקרים שאין תקציב לרכוש או להשתמש בסליידר ואין משטח ישר לשימוש בדולי לשולחן, גלגלים לחצובות יהיו הפתרון הטוב ביותר. פתרון זה מצריך משטח יציב וחלק על מנת להפיק את התנועה החלקה. במקרים שאין משטח קיימות אופציות למסילות לא יקרות לצילום מסוג זה.


·         Sachtler


·         Libec DL-5B 259 דולר


·         Manfrotto 165 דולר


·         Davis & Sanford 41 דולר


 


"עשה זאת בעצמך":


יצירת מסילה לחצובה:


אין ספק שלייצר מסילה זה הרבה יותר זול. בווידאו הבא קבוצת SGNL מסוני מסבירה כיצד להשתמש בצינורות פי.וי.סי לצורכי ייצור של מערכת דולי. 


סליידר ביצור עצמי:


בווידאו הבא Ryan Connolly ואתר Film Riot מסבירים כיצד לייצר סליידר במחיר של 10 דולר. 


דולי לשולחן:


לצלמים שצורכים דולי לצילום משולחן, המדריך הבא של TheAussieInLA מראה כיצד לייצר מלוח מתכת ומגלגלי סקטבורד דולי לשולחן למשקלים כבדים. 


למקור המאמר