מנהל הצילומים זוכה הפרסים מתיו אולרד (Matthew Allard) שיתף באתר News Shooter על ההזדמנות שהייתה לו להשתמש באב טיפוס של מצלמת Lumix S1H של פנסוניק לשעה וחצי. המפרט המלא והמחיר של המצלמה פורסמו בשבוע שעבר.

איכות תמונה:
הצילום הבא צולם ב 5.9k עם עדשת Lumix S 24-70mm F2.8, הייתה ציפייה לחדות גבוהה יותר, ונראה שקיימת בעיה בצילום בתאורה מעורבת

צילום אנמורפי:

צילום 4k בקצב של 60 תמונות בשנייה:

צילום הילוך איטי 180 תמונות בשנייה באיכות 1080p:

תפריטים:

מיקוד אוטומטי:
בצילום וידאו לא עבד בצורה מרשימה

ריאיון עם מנהל החטיבה העסקית של תחום הצילום בפנסוניק:

סיכום:
ההתרשמות לגבי המצלמה אמביוולנטית. מצד אחד, זו מצלמה טובה, אבל כמו כל מצלמה יש לה חסרונות. רובם נובעים מהלחץ על היצרנים ליצור מצלמה בעלת יכולות ייחודיות לצורכי ההשקה. ניתן לטעון כי סיבה זו מציבה ציפיות גבוהות שלעיתים לא מתקיימות.

איכות התמונה טובה במצבים שלא מצריכים את המצלמה לעבוד קשה. במצב של אור מעורב שמעוניינים לקבל חשיפה נכונה גם לחשיפות יתר, המצלמה תאבק מעט אם משווים זאת למצלמות יקרות יותר.

חלק מהתמונות רועשות, למרות שלמצלמה שתי רגישויות בסיס (native). השימושיות, ברוב החלקים היא טובה, וזה טוב שאין מגבלה של זמן הקלטה. כמו כן, ניתן להחליף את הכרטיסים בזמן ההקלטה וזה יתרון גדול, כמו גם המצלמה משתמשת בכרטיסי SD.
זמן הסוללה טוב מאוד, אפשר לשפר את התפריטים, אבל ברוב המקרים זה עושה את העבודה. מערכת המיקוד האוטומטי אינה טובה ואפקט ה-rolling shutter יכול להיות בעייתי למשתמשים מסוימים.

למרות החסרונות, שפנסוניק הציבה רף עוד יותר גבוה למה שמצפים ממצלמת Full Frame ללא מראה ברמה הגבוהה, ובהחלט הציפיות לקראת המוצר הסופי עלו.

למאמר המלא