חברת BlackMagic השיקה את גרסה 18 של תוכנת העריכה DaVinci Resolve (כרגע רק בגרסת בטא). החידוש המשמעותי ביותר הוא אפשרות לתהליך עבודה מלא בענן, זאת בנוסף ליכולות חדשות ומשופרות של התוכנה בכל תחום.

יכולת הענן

עמוד CUT

שירות הענן החדש של BlackMagic מאפשר למשתמשים לשתף את ספריות הפרויקט, בין אם זה אמן צבע, עורך או אמן אפקטים. כל אחד יכול לראות את אותו הפרויקט, לעבוד עליו באותו זמן וכל השינויים מופיעים בזמן אמת אצל כולם.
לדוגמה, העורך משתף את אומן הצבע בזמן שהוא עובד על ציר הזמן, ברגע שמתבצע שינוי כלשהו סמן קטן מופיע על הקליפ בצד ימין שמציין שבוצע שינוי. בלחיצה על הסמן השינוי יופיע מיד.

האפשרות של העדכון המיידי נובעת מכך שהשינוי הוא בבסיס המידע המצורף (MetaData) וכן החלטות העריכה. אבל כאשר יש צורך לעדכן בחומרי גלם ודברים עם נפחים גדולים משתלבת חומרה חדשה שהחברה השיקה, Blackmagic Cloud Store (ראה ידיעה באתר AV).

כדי להשתמש ביכולות הזו יש להירשם לשירות הענן של החברה ולציין שחומרי הגלם לא מצויים בשרת המקומי אלא בענן. מרגע זה, כל חומרי הגלם נמצאים בשרתים של BlackMagic, כל מה שנשאר זה להוסיף את המשתמשים הנוספים דרך כתובת המייל שלהם וניתן להתחיל לעבוד.

עמוד Fairlight

למשתמשים שאינם מעוניינים להשתמש בשרתים של BlackMagic החברה מאפשרת זאת תוך שמירה על כל היכולות הקיימות בשרתים של BlackMagic אבל הלקוח יהיה חייב להגדיר את VPN ולנהל אותו לבד.

כמו כן ניתן להזרים את חלון הצפייה של תוכנת DaVinci Resolve בגרסת סטודיו למחשב או למוניטור המיועד להתייחסות לנושא הצבע בכל מקום בעולם באמצעות DeckLink, העיקוב הנמוך והאיכות הגבוהה (12 סיביות) היא אידאלית לעריכה מרחוק או לעיבוד צבע ומאפשרת משוב מידי מהלקוחות בזמן אמת.

המחיר של שימוש בשרתים של BlackMagic הינו 5 דולר לפרויקט לחודש והמשלם הינו המארח בלבד.

על מנת לאפשר שיתוף בזמן אמת החברה השיקה מצב תצוגה (Presentation mode) המאפשר תצוגה בזמן אמת של קליפ מסוים או כל ציר הזמן, צ’אט וידאו וסאונד משולב בנוסף המשתתפים יכולים להוסיף סמנים, הערות וכל מה שרוצים על מנת שכל המשתתפים יוכלו לשתף את דעתם על התכנים. השירות הזה הינו בתשלום במחיר שלא נקבע עדיין אבל שוב התשלום משולם רק על ידי המארח.

חברה השיקה גם יישום חדש הנקרא Blackmagic Proxy Generator מחולל פרוקסי, כאשר מזינים את הקבצים המקוריים לספריה היישום ממיר את הקבצים לפרוקסי (h.264, h.265 או ProRes).

תוכנת העריכה יודעת לזהות את קובצי הפרוקסי ואת הקבצים המקוריים, כך ניתן לעבור בין סוגי הקבצים בלחיצת כפתור אחת. כמו כן, התוכנה חכמה ויכולה לזהות את המיקום של הקבצים המקוריים וקובצי הפרוקסי כך שלא צריך לבצע חיבור מחדש של הקבצים כאשר עוברים מסוג קובץ אחד לשני.

עמוד הצבע

עמוד הצבע

 • מסכה חדשה המבוססת על אובייקט
 • אפשרות כיול של קליפים ומחוללי Fusion ללא צורך לעבור דרך מערכת ניהול הצבע
 • תמיכה בסנכרון של קבוצות קליפים גם בעיבוד צבע מרוחק
 • שליטה טובה יותר מבקרי השליטה של החברה
 • תמיכה בפורמט ACES
 • תמיכה ב HDR Vivid

עמוד מדיה ועריכה

 • עמוד העריכה

  תמיכה באפקטים של היפוך צורה, צמצם וניגוב בעמוד העריכה

 • שיפור בתרגום
 • תמיכה בתצוגה של 25 זוויות שונות במצב מולטי קמרה
 • האינדקס של העריכה מציג אורך קליפ
 • אפשרות ניווט טובות יותר
 • פילטרים טובים יותר לספרייה

כמו כן, ישנם שיפורים, יכולות חדשות ותיקון בגים בעמודים Fairlight ו-Fusion

הודעה לעיתונות באנגלית

להכרזה: נושא של תוכנת העריכה מתחיל מ1:02:12