חברת אפסון משיקה בישראל את משקפי המציאות הרבודה – Moverio Pro BT-2000 – גרסה מיוחדת של המשקפיים החכמים המיועדת לאנשי המקצוע המבצעים את עבודתם ב"שטח", האמורים לבצע מהפכה בתקשורת הוויזואלית של העובדים. מדובר בגרסה מוקשחת יותר בהשוואה לדור המשקפיים הקודם, המאופיינת בקלות שימוש (גישת "בלי ידיים") ובהתאמה לדרישות מקום העבודה העתידי.


ה- Moverio Pro BT-2000 כוללים מצלמת וידאו סטראו בכושר הפרדה של 5 מגה פיקסלים עם חישת עומק תלת-ממדית, המזהה את הגודל והמיקום המרחבי של אובייקטים ביחס זה לזה. המשקפיים מספקים פלטפורמה להצגת תוכן מציאות רבודה "על פני" העולם הממשי ותמונות בתלת-ממד.


 


המערכת כוללת גם יחידת מדידה אינטרנטית (IMU, סוג של חיישן תנועה) מקורית ורגישה במיוחד של אפסון, לקבלת מעקב מדויק של הראש או מיקום פנימי ותצוגת 1350cd/m2 ברזולוציה גבוהה. הדגם Moverio Pro BT-2000 מציג ממדים חדשים לסביבות מסחריות, כיוון שהוא מאפשר לעובדים במיקומים שונים לראות בדיוק את מה שעמיתיהם רואים, לקבל סיוע ויזואלי ולספק תמיכה והדרכה מושכלות.


 


המוצר החדש כולל גם קישוריות Wi-Fi ו- Bluetooth עם מכשירי ממשק חיצוניים דוגמת מקלדת, עכבר ודיבוריות, פענוח וזיהוי קולי לתפעול קל יותר ללא ידיים ושתי סוללות הניתנות להחלפה כדי לאפשר לעבודה להימשך עם כמה שפחות הפרעות והשבתות. המערכת פועלת על בסיס Android, ומאפשרת לחברות ולארגונים ליצור ולשתף יישומים המתאימים את המוצר לצרכים המדויקים שלהם.


לדברי ענבר עיני, מנהלת המוצר באפסון בישראל, מדובר במהפכה של ממש בדרך שבה אנשים בתחומי תעשייה רבים יוכלו לעבוד, בין אם מדובר בייצור, בלוגיסטיקה, בתחזוקה, בחינוך או בכל תעשייה אחרת. "מערכת הראש החדשה מציעה לאנשי מקצוע הזדמנויות אין ספור לשפר את היעילות של התקשורת הוויזואלית ומוסיפה ממד חדש לעבודתם."


ה- Moverio Pro BT-2000 יהיו זמינים בישראל – בסתיו 2015,