סנדיסק, ספקית כרטיסי הזכרון המבוססים על טכנולוגיית הבזק (Flash), הכריזה על כרטיס זכרון Compact Flash בקיבולת של 1 גיגהבייט – הקיבולת הגבוהה ביותר בעולם בסטנדרט זה ההכזה היתה ביחד עם חברת טושיבה. הכרטיס החדש יוכל לאחסון למעלה מ- 1000 תמונות בפורמט דיגיטלי , למעלה מ- 20 שעות של מוזיקה, או מספר שעות של סרטי וידאו.

לדברי שמעון סטולרו, מנהל סנדיסק ישראל, הצמיחה המוגברת של שוק המצלמות הדיגיטליות, נגני מוסיקה דיגיטליים ומוצרי צריכה אלקטרונים, מגבירה את הדרישה הגבוה לקיבולות אחסון גדולות. הכרטיס החדש ייחשף בתערוכת קומדקס שנערכת השבוע בלאב-וגאס, ארה”ב.

“קיבולת אחסון 1 גיגהבייט של מידע, היא פריצת דרך עבורינו והלקוחות שלנו מאוד יהנו ממנה. מעתה יכולים המשתמשים לאחסן קליפים וקבצי תמונות שצולמו במצלמות הדיגיטליות המתקדמות ביותר בעולם. הכרטיס החדש מדגים כמה מהר מתקדמת טכנולוגיית הפלאש של סנדיסק וכיצד היא הולכת לדחוק מהשוק את מוצרי ההקלטה הצרכניים לאודיו ווידאו”.
הכרטיס החדש יימכר בעלות של כ- 800 דולר אצל כל המשווקים המורשים של סנדיסק ברחבי העולם.
כרטיסי ה- CompactFlash של סנדיסק, משמשים כיום מערכות דיגיטליות ניידות בהם חשוב ביותר הקשר בין המכשיר הנייד למחשב השולחני. דוגמאות טובות לכך הוא השימוש בכרטיס כתחליף לסרט הצילום במצלמות הדיגיטליות, תחום בו הכרטיס של סנדיסק מהווה את הסטנדרט.
באוקטובר האחרון השיקה סנדיסק על כרטיסי האולטרה קומפאקט פלאש ((SanDisk Ultra CompactFlash – UCF, קו חדש של כרטיסי זכרון בעלי יכולת דחיסת מידע וקצב העברת נתונים גבוה במיוחד – 2.8 מגה-בייט בשניה – המותאם במיוחד לשוק הצומח של המצלמות הדיגיטליות.

הודעה לעיתונות באנגלית