העורך Jose Antunes מאתר ProVideo Coalition מציג רשימה של תוכנות העריכה הטובות ביותר הקיימות בשוק ללא תשלום. הוא כותב: “כמות מערכות העריכה משנת 2015 לא השתנתה בהרבה, אבל חלק מהתוכנות שינו את מיקומם ברשימה. הרשימה אינה כוללת את התוכנות הקלאסיות כמו פרמייר פרו, FCPx או תוכנות קלאסיות אחרות אלא תוכנות כמו DaVinci Resolve שהיא התוכנה הפופולרית ביותר.

DaVinci Resolve 12.5
התוכנה משתפרת כל העת עד לרמה שהרבה משתמשים עוברים אליה. בפועל, לדברי משתמשים, גרסת החינם היא פתרון טוב מאוד לכל אחד שרוצה לערוך או לעבד צבע, ולמרות שקיימים הבדלים בין גרסת החינם לגרסה בתשלום משתמשים מקצועייים משתמשים בגרסת החינם.

Fusion 8
למרות שתוכנת Fusion אינה תוכנת עריכה קיים היגיון להציג את התוכנה ברשימה כי היא השידוך המושלם עם DaVinci Resolve. שתי התוכנות של Blackmagic, והיא מצוינת כתוכנת קומפוזיציה ללא תשלום נוסף.

HitFilm 4 Express
מוצר חדש, שפותח בחמש השנים האחרונות. התוכנה כוללת עורך וידאו ותוכנת אפקטים והיא מבוססת על תוכנת  HitFilm Pro 2017 שעולה 349 דולר. עם Ignite Pro 2017 הגישה דומה, ניתן לערוך, ניתן ליצור כותרות וניתן לתכנן את האפקטים.

Kdenlive
המטרה של העורך היא להיות העורך של הקהילה. התוכנה מבוססת על קוד פתוח בעיקר למשתמשים בסביבת עבודה של GNU/Linux  אבל עובדת גם ב-BSD ומק. בשלב זה גרסת חלונות נמצאת בפיתוח.

Lightworks
זוהי תוכנה ישנה (למעלה מ-25 שנה), הבטה של גרסה 14 הכוללת ממשק משתמש חדש המזכיר את מערכות העריכה המודרניות. המערכת תומכת באיכות מ-SD ועד UHD.

Natron
זוהי לא תוכנת עריכה אלא תוכנת קומפוזיציה, חלופה לתוכנת אפטר לדברי החברה. תוכנה המבוססת על קוד פתוח ותמיכה בפלטפורמות שונות. התוכנה זמינה לחלונות מק ולינוקס, הממשק דומה לממשק של Nuke.

OpenShot Video Editor
התוכנה פותחה במקור למערכות לינוקס ועברה לפלטפורמות אחרות. קוד פתוח פותחה בשנת 2008 על ידי Jonathan Thomas.

למקור המאמר