צילום תנועה למציאות מדומה הוא מאמץ די מאתגר. הוא דורש כיסוי בזווית רחבה, איכות מספקת וההישג הקשה ביותר – סנכרון מדויק בין שתי עדשות מקבילות ויחידות ההקלטה. אחד הפתרונות הקיימים הוא חיבור עם מתקון של מצלמות אקשן כמו של GoPro והפעלתם סימולטנית, אבל צילומים מקצועיים ידרשו הקלטה מדויקת יותר.

כדי לפשט את סנכרון התמונה והמיקוד קנון בחרה בפתרון חיישן יחיד כדי לקבל את האיכות הגבוהה ביותר. החברה כבר השיקה פתרון בעבר עבור מצלמת EOS R5 (או EOS R5c) המאפשרת הקלטה של 8k, ביחד עם העדשה החדשה בהרכבה של עדשת RF 5.2mm f/2.8 Dual Eye Fish, העדשה מקרינה שני עיגולי תמונה נפרדים על החיישן. עם מנגנון מיקוד אחיד וחיישן אחד הלוכד את שני זרמי הווידאו, Canon הצליחה להתגבר על רוב אתגרי ה-VR, ויצרה את אחת מפלטפורמות ה-VR היעילות והקלות ביותר לשימוש. המערכת הזו משתלמת יותר מכמה חלופות, אך מחירה אינו זול, מחיר העדשה יהיה 2,000 דולר ומחיר המצלמה כ-3,000 דולר.

כעת החברה משיקה עדשה חדשה המיועדת לגופי APSc מדגם RF-S 3.9mm f/3.5 STM המיועדת להתחבר עם מצלמת EOS R7 מה שיאפשר פתרון זול משמעותי, מחיר העדשה יהיה 1,099 דולר והמצלמה 1,500 דולר

  • זווית ראיה: 144 מעלות
  • מפתח: F3.5
  • מנוע מיקוד STM

הודעה לעיתונות באנגלית