על מנת לאפשר הקלטת RAW במצלמה החדשה של “קנון” ה”C-200″ (ראה ידיעה באתר AV), קנון פיתחה פורמט חדש Cinema RAW Light. לדברי החברה, למרות העובדה שהקבצים קטנים יותר, אין הבדל בגמישות של הפורמט לעומת Cinema RAW. הסיבה לפיתוח של פורמט זה היא לאפשר רישום של כל התחום הדינמי (15 stops בC-200) על גבי כרטיסי הזיכרון במצלמה. ניתן יהיה להקליט על כרטיס מסוג CFast 2.0  איכות של 4k ב-10 ביט, 60 תמונות בשנייה או 12 ביט, 30 תמונות בשנייה ו 4k DCI בקצב של 1Gbps.
קנון מציינת שהקבצים החדשים יהיו קטנים יותר כשליש עד חמישית מקובצי Cinema RAW שניתן על גבי כרטיס 128 GB להקליט 15 דקות, בנוסף, הפורמט החדש מאפשר להקליט קבצי פרקסי באיכות 2K על כרטיס SD במקביל.

החברה עבדה עם מספר חברות על מנת לאפשר עבודה עם הפורמט החדש. כתוצאה מכך, גרסה אחת תעבוד עם תכנת העריכה “DaVinci Resolve” של “Blackmagic Design”, יהיה ניתן לערוך עם תוכנת “Media Composer” של “Avid” עם תוסף של קנון –  Canon RAW.
מתוכננת תמיכה לתוכנת העריכה “EDIUS Pro” של “Grass Valley” וכן תוסף לתכנת “FCPx” של “אפל”. נכון להיום, לא ציינה התוכנה של אדובי פרמייר פרו. למשתמשים שמעוניינים לעבוד בפורמטים אחרים, קנון תעדכן את התוכנה “Cinema RAW Development” שתאפשר המרה של הפורמטים לפורמטים כגון “ProRes”.