איש הקולנוע והעסקים, משה אדרי, משיק את שירות הסטרימינג Screen iL שיציע לישראלים שחיים בחו״ל גישה חוקית ומתקדמת לערוצי התוכן המובילים בישראל.

משה אדרי, מייסד שותף ויו״ר דירקטוריון החברה: “אנו נרגשים להשיק היום את חווית הצפייה שתביא את בשורת התוכן הישראלי אל סלון ביתם של מיליוני ישראלים ברחבי העולם באופן חוקי. נכון להיום, לא קיים שירות דומה המציע באופן חוקי לכמיליון וחצי ישראלים המתגוררים מעבר לים להנות מתכנים ישראלים, הן בצפייה ישירה והן בשירותי VOD”.

שירות הסטרימינג מבוסס על מערכת SeaChange המספקת פתרון מלא לכל המערכת, הערוצים המוזרמים מועברים באיכות של 1920×1080 בעוד שתכני הVOD משודרים בהתאם לאיכויות סרטים ישנים ויועברו החל מאיכות של 720p ועד לרמה של 4k.

לדברי אדרי, בימים אלו מתנהל פרויקט עצום הממיר את כל הסרטים הישראלים לאיכות 4k.

אחד הדברים החכמים במערכת הוא שהאיכות נקבעת לפי פרמטרים שונים מרמה של דגום צבע 4:2:2 או 4:2:0 ועד לרמה של המקודד h.265 או h.264, המערכת מזהה את רוחב הסרט, את המכשיר המציג את התכנים ובהתאם לכך היא משנה את התכנים ומזרימה ליחידה המציגה את מה שהיא מסוגלת. לשרתים שני קצבים, אחד באיכות גבוהה והשני באיכות נמוכה יותר.

שירות Screen iL מציע חווית סטרימינג מתקדמת לערוצים המובילים בישראל כולל ערוצי קשת 12, רשת 13, ערוץ הילדים, ערוץ הקולנוע הישראלי וערוצי אוכל, מוזיקה וחדשות מקומיים נוספים לצד שירות Catch-Up חדשני המאפשר לחזור ולצפות בכל התוכניות ששודרו בשבעת הימים האחרונים בלחיצת כפתור.

לצד הערוצים, מציע השירות גם ספריית VOD ענקית של למעלה מ-2,500 סרטים, סדרות ותוכניות כולל כל קטלוג הקולנוע הישראלי, מסרטי הקאלט, הסרטים הפופולריים לאורך כל התקופות ועד הקולנוע העכשווי המשגשג.

להורים המגדלים את ילדיהם הישראלים בחו״ל, השירות מציע את ערוצי הילדים המובילים: ערוץ הילדים, ערוץ כוכבי הילדים וקטלוג VOD בעל אלפי כותרים של כוכבי הילדים וסדרות הילדים והנוער מבית ערוץ הילדים ו ZOOM המופקות בישראל כדי להעניק לילדכם את חווית הילדות הישראלית וגידולם על ברכי השפה העברית. קלטות חגי ומועדי ישראל כולל כל שירי נוף ילדותנו, ה”פסטיגל” וסדרות הנוער שהופכים לשיחת היום בקרב כל הילדים בארץ. בכל רגע נתון קיימים ב Screen iL כ-5,000 תכנים הניתנים לצפייה הכוללים תכני VOD ותוכניות נידחות.

עלות השירות: כל ישראלי המתגורר בחו”ל יוכל ליהנות משירות Screen iL בעלות קבועה של 19.99 דולר לחודש. המחיר כולל צפייה בכל התכנים, גישה לאפליקציה המתאימה כמעט לכל טלוויזיה חכמה, Apple TV, סטרימרים ומכשירים ניידים והוא זמין לשלושה משתמשים לצפייה בו זמנית.

צפייה ומכשירים תומכים: בשירות Screen iL ניתן לצפות בכל דרך ובכל מכשיר בעולם מחוץ לישראל באופן חוקי.

השירות חסום לצפייה בארץ וניתן לצפות בו רק מחוץ לישראל

  • ערוצים חיים (כולל 7 ימי Catch-Up): קשת, רשת, ערוץ i24 News, ערוץ הקולנוע הישראלי, FOODY, ערוץ הילדים, ערוץ כוכבי הילדים, ערוץ 24 ומוזיקה IL (ערוץ כאן 11 בעתיד הקרוב)
  • חדשות: צפייה בלייב בכל מהדורות החדשות של כל הערוצים המסחריים, צפייה במהדורות המובילות ובכל תוכניות האקטואליה גם לאחר שידורן בזמן המקומי מכל מקום מעולם.
  • כל תוכניות הפריים טיים המשודרות בקשת וברשת. הפסדתם? ניתן לצפות ב Catch up עד 7 ימים אחרי השידור. בנוסף, חדש מחוץ לישראל: כל תוכניות האוכל והמתכונים מבית FOODY ערוץ הבישול הישראלי החדש.
  • סרטים ישראליים: כ-300 סרטים ישראליים חדשים מכל הזמנים, קולנוע ישראלי עכשווי – הערת שוליים, ישמח חתני, איים אבודים, מילים נרדפות, מחילה, למלא את החלל, ביקור התזמורת, לצד קלאסיקות ישראליות כמו גבעת חלפון אינה עונה, מציצים, אלכס חולה אהבה, השוטר אזולאי, שלאגר וכל סרטי אסקימו לימון והקאלט לדורותיהם.
  • ילדים: סדרות הילדים והנוער מבית ערוץ הילדים (רוי בוי, האי, הפיג׳מות) ומספריית ערוץ ZOOM (שבט צוצלת, אמא מביכה) ספריית VOD של כל כוכבי הילדים, קלטות ילדים, הצגות ילדים, שירי ילדות, חגים ומועדים, וכל תכני הפסטיגל לדורותיו כולל My פסטיגל, אירוע הפסטיגל הגדול של שנת 2020.
  • סדרות ישראליות: כ-70 סדרות מקשת, רשת ומפיקים ומפיצים עצמאיים (טדי הפקות, ארמוזה פורמטס וגופי הפקה נוספים) בין היתר ניתן למצוא בקטלוג גם סדרות קאלט אלמותיות כמו החמישייה הקאמרית, הבורגנים, שמש, הקומדי סטור ולראשונה בשירות סטרימינג – מערכוני שלישיית הגשש החיוור.