צלם הדוקו ג’וני בהירי, הבעלים של אתר CineD, קיבל את המצלמה החדשה של סיגמא, fp L, שהושקה בסוף השבוע לבדיקה.

הוא כותב: “סיגמא ממשיכה להראות את מחויבותה לקהילה היצירתית שלנו על ידי הצגת כלי צילום חדש. מבחוץ, לא תבחין בהבדלים (מלבד האות “L” המיוחלת בשחור), אך אל תיתן לקוסמטיקה לבדה להטעות אותך, מתחת למכסה המנוע ישנם כמה שינויים מהותיים.” בסקירה הוא מסביר את השינויים בין המצלמות

הוא מסכם:
זוהי אבולוציה ולא מהפכה. עם זאת, המצלמה החדשה פשוט מצלמה נחמדה לעבודה, מצלמה מבוגרת במעט מדור הקודם. השבב ברזולוציה גבוהה יותר ישמח צלמים (ליוצרי סרטים זה אומר ביצועים פחות טובים בתנאי תאורה קשים). אפשרות של ביצוע זום על ידי חיתוך השבב שימושי מאוד בעבודה עם עדשות פריים (שינוי של שדה הראייה עם עדשה עם אובדן כמעט בלתי נראה של איכות התמונה). ביצועי AF טובים יותר (לפי הגדרות החיתוך המומלצות), אך עדיין צריכים להיות מעודנים. הסאונד נקי מאוד (בסרטון הנ”ל כל הסאונד הוקלט ישירות באמצעות המצלמה). ואחרון חביב, תמונות מאוד נקיות בצילומים בסגנון קולנועי Cinema DNG אפילו ב8 סיביות. (הסרטון הנ”ל הוקלט בקולנוע DNG 8bit, בכרטיס SD מהיר). חיי הסוללה סבירים (היו חמש סוללות והשתמשו בארבע מתוכן לאורך כל היום והיה קר)!

“לדגם הבא … שניתן לשקול, IBIS (כמו קודמו יש פונקציית מייצב אלקטרונית הפועלת במצב MOV בלבד). אפשר לשפר את איכות ההקלטה של ​​MOV, מכיוון שצילומים ב-DNG אינם תמיד הדרך המועדפת, במיוחד אם יש צורך ורצון להקטין את גודל המצלמה.”

“לגבי העינית, על אף שמחירה גבוה יחסית, היא עובדת יחסית היטב. החיסרון שיציאת HDMI כבר לא זמינה, אך הדבר מזמן ללמוד דרך טובה יותר לעבודה עם המצלמה.”

הסרטון צולם עם המצלמה ב4k UHD, בקצב של 25 תמונות בשנייה, ברגישויות משתנות, מצב צבע off, חיתוך 1.24x, מצב הקלטה Cinema DNG ב-8 סיביות.

עיבוד הצבע בוצע ב DaVinci Resolve של BlackMagic לפי הגדרות של סיגמא.

לסקירה המלאה