לפני כחודשיים חברת קנון השיקה סדרה של מצלמות קומפקטיות, כולל את XF405 (ראה ידיעה באתר AV), המצלמה עם היכולות המתקדמות ביותר בסדרה שהושקה.
צלם הדוקו ואחד הבעלים של אתר cinema5dג'ני בהירי, ביצע סקירה מקיפה של המצלמה. הוא כותב: ההשקה של סדרת המצלמות וכן המצלמות של סוני מסמנות גידול של שוק הדוקו iהחדשות באיכות 4k עם מצלמות כף יד ושבבי 1 אינץ'. היו כבר מצלמות מסוג זה בעבר, אבל כעת הן מצלמות טוב יותר וכוללות יכולות רבות יותר המתאימות לצילום מקצועי, וכאשר מתייחסים למחיר זה תלוי בדגם הנבחר.

למפיקים עצמאיים שמחפשים מצלמה שנותנת מענה למגוון יישומים, כזו שמספקת תמונה מעט קולנועית תודות לשבב הגדול, אז הפתרון הוא במצלמות מסוג זה. גם תחנות שידור שרוצות לצייד צוותי חדשות עם מצלמת ורסטילית במחיר נמוך ימצאו את המצלמות האלה כנכונות.
הסקירה כוללת:

  • חווית משתמש
  • איכות תמונה
  • דברים נוספים שחשוב לציין
  • מסקנות

מצלמת XF405  קומפקטית וניידת, היתרון של פרופיל C-Log, הגדרות רגישות (בנתון dB) ויחס מסך "יצירתי" יכולה לרמוז שזו מצלמה שקנון ייעדה אותה לצוותי חדשות בתקציבים מצומצמים או מפיקי דוקו עצמאיים. מצלמה זו לא מתיימרת להיות משהו שהיא לא וזה בסדר. עם יכולות מיקוד אוטומטי מוכחות, פשטות הפעלה, עדשה איכותית וגוון עור איכותי של קנון, מצלמות אלו יכולות למשוך צלמים בסגנון run & gun עם רצון לקבל מעט יותר, זאת תודות לשבב הגדול ולמטרה להשתלב בהפקות יצירתיות.

למקור המאמר