הצלם Dan Chung מאתר Newsshooter מפרסם לאחר בדיקה של המצלמה החדשה: סוני פתרה את בעיית החימום שקורית בזמן צילום מתמשך ב-4k בהקלטה פנימית על ידי פונקציה חדשה, Auto PWR OFF Temp, כאשר המשתמש מגדיר את המצלמה לעבודה בתנאי טמפרטורה גבוהים (High) ניתן להקליט 29 דקות ו-50 שניות. לדברי נציגי החברה ניתן להתחיל מיד לאחר מכן עוד צילום של 30 דקות בתנאי חום סטנדרטיים. למשתמשים שיתחילו להקליט פעם נוספת סוני לא מתחייבת לגבי אורך הזמן.

Dan Chung בחן את דברי סוני על ידי השוואה בין מצלמת a6300 (המצלמה שלו) עם מצלמת אב הטיפוס a6500 במרכז סוני.

שתי המצלמות מוקמו זו ליד זו עם עדשה 28-135mm f4, כרטיס זיכרון זהה 64GB UHS-1 U3 Extreme Pro של Sandisk.

שתי המצלמות צילמו את אותו נושא באיכות 4k בקצב של 25 תמונות בשנייה ב-.100 Mbps כל המידע הוקלט על הכרטיס. הטמפרטורה בחדר הייתה חמה אבל נסבלת. בווידאו ניתן לצפות בגרסה מואצת של הזמן (ברקע קולו של פיליפ בלום שהעביר זאת בזמן אמת).

כצפוי מצלמת a6300 הפסיקה לעבוד לאחר 12 דקות וחצי וה-a6500 המשיכה לצלם עד סוף חצי השעה. הבדיקה האידאלית הייתה לבחון את המצלמות כאשר הן נמצאות בצילום של עצמים בתנועה, אבל אין ספק שהמצב הרבה יותר טוב ממצלמת a6300. לא היה ניתן לבצע הקלטה נוספת של חצי שעה כיוון שבסוני היו צריכים את המצלמה, למרות זאת אין ספק שלרוב הצלמים חצי שעה מספיקה בהחלט.

לא היה ניתן לבחון את חומרי הגלם שצולמו כך שלא היה ניתן לראות אם הייתה השפעה על השבב בצילום כאשר המצלמה התחממה (כמו במצלמות קנון 5D Mark II ו-7D). אחרי מחצית השעה הייתה המצלמה חמה מאוד אבל היה ניתן להחזיק אותה.