מקרנים של אפסון שותפים באטרקציה במוזאון בטוקיו

מאות אלפי התיירים שמגיעים לטוקיו הוסיפו בחודש האחרון יעד חובה נוסף: מוזיאון האמנות הדיגיטלית Mori Building Epson TeamLab. המוזיאון שממוקם ב-Odaiba Palette Town, הוא הגדול מסוגו בעולם – 10,000 מ״ר שמוקדשים כולם למתקפת תלת-מימד על חוש הראייה של המבקרים.

המוזיאון מציג מעל לחמישים יצירות אמנות אינטראקטיביות ובשונה ממוזיאונים אחרים, היצירות אינן ״מוגבלות״ או מופרדות מיצירות אחרות, וחלקן אף מתמזגות האחת עם השנייה. במקום אין גם הנחיות לסדר הצפייה או מסלול מסודר והיצירות עצמן אינן מתנגנות ב׳לופ׳. החוויה היא שנכנסים ומיד נשאבים לעולמות עמוסי צבע ותנועה וחוויות אינטראקטיביות בהן המבקר במוזיאון יכול להשפיע על הקורה מסביב וללכת בו לאיבוד. יצירות האמנות המוקרנות מסביב בטכנולוגיית וידאו מפינג, לומדות באמצעות בינה מלאכותית את המבקרים ותגובותיהם ומשתנות כל הזמן. התוצאה: כל ביקור במקום מספק חוויה שונה.

מאחורי מיזם הענק עומד קולקטיב האמנות הדיגיטלי Teamlab שגייס למשימה את חברת המקרנים Epson שהביאה עימה 470 מקרנים (שמגובים במעל ל- 500 מחשבים). ״מדובר בריכוז המקרנים הגדול ביותר בעולם במיקום אחד״, אומר קובי כהן, מנהל תחום ההקרנה ב-Epson ישראל. ״לווידאו יש יכולת להעביר מידע בצורה אפקטיבית מאוד לאנשים רבים בעת ובעונה אחת. ההקרנה (בסיוע מגוון מקרני הלייזר וה- 4K שלנו), על מגוון משטחים  וחומרים ובקנה מידה ענק מקנה חוויה שאין לה תחרות.״

בין דגמי המקרנים שלוקחים חלק במיזם: EB-700U וה-EB-L1100U.