חברת סוני השיקה מערכת לכידת תנועה ניידת, mocopi. למערכת שישה חיישנים קטנים וקלים ואפליקציית סמארטפון ייעודית הזמינה עבור iOS ואנדרואיד כדי לאפשר מעקב אחר תנועה בגוף מלא באמצעות הטכנולוגיות הקנייניות של סוני.

משתמשים יכולים לצלם את נתוני התנועה שלהם, וידאו של האווטארים שלהם בתנועה עם האפליקציה לנייד או לשלוח נתוני תנועה לתוכנות צד שלישי תואמות בזמן אמת, מה שמאפשר למשתמשים דרך חדשה לתקשר בתוך מציאות מדומה (VR). ערכת פיתוח תוכנה של mocopi (SDK) זמינה עבור תוכנות פיתוח תלת ממד גדולות כמו Unity, MotionBuilder ו-Unreal Engine. זה מאפשר למפתחים לחקור את השימוש בנתוני תנועה של הגוף המלא המתקבלים עם mocopi עבור מקרי שימוש שונים כולל Metaverse ואפליקציות כושר.

כל חיישן בגודל 3.2 ס"מ קוטר ועובי 1.16 ס"מ ומשקלו 8 גרם בלבד. משתמשים מצמידים את ששת החיישנים לסמארטפון, תואם עם אפליקציית הסמארטפון mocopi באמצעות Bluetooth, ואז פשוט מחברים את החיישנים לראש, לירך, לקרסוליים ולפרקי כף היד כדי ליצור סרטים עם האווטרים שלהם בתנועה או נתוני הקלטת תנועה.

לפי סוני, האלגוריתם הקנייני שלה מאפשר לכידת תנועה מדויקת עם שישה חיישנים בלבד. ניתן לענוד את החיישנים בקלות עם רצועות סקוטש וקליפס כלול בחבילה. הם גם עובדים באופן אלחוטי לחלוטין עם סוללות נטענות מובנות.

מחיר: 500 דולר