סינמה סיטי ישראל וסמסונג משיקות את מסך קולנוע ה-LED הראשון בישראל והמתקדם ביותר בעולם, בהשקעה של כ-4 מיליון שקל

האולם בסינמה סיטי צילום רפי דלויה

מסך ה-Onyx הראשון בישראל בגודל של 455 אינץ’ הותקן בסינמה סיטי גלילות לאחר שיפוץ כולל של האולם המיועד, כולל החלפה של הכיסאות ומערכות הסאונד. המסך מציג חידושים מיוחדים המשדרגים את חווית הצפייה בקולנוע לגבהים חדשים שטרם נראו בישראל, זאת באמצעות המעבר מטכנולוגית המקרן המסורתית אל מסכי LED. לצורך התקנת המסך הוטס צוות מומחים מקוריאה ואנגליה שעבדו במשך שלושה שבועות על התקנת המסך המיוחד, המורכב מ-96 לוחות LED שונות. בנוסף, הותקנה באולם מערכת סאונד מיוחדת מבית JBL.

מסך ה-Onyx הוא הראשון מסוגו במזרח התיכון והמסך ה-38 בעולם, השקתו נערכה במסגרת השקה עולמית שעורכת סמסונג. טכנולוגיית Onyx היא היחידה, עד כה, שקיבלה תקן (DCI (Digital Cinema Initiatives – תקן של האולפנים הגדולים המאפשר הקרנה של הסרטים בבתי הקולנוע.

16 ביט גווני אפור

מסך ה- Onyx אינו מושפע מאור הסביבה ולכן מאפשר איכות תמונה יוצאת דופן גם ברמת תאורה נמוכה וכן מציע טווח דינאמי (HDR) המספק רמת בהירות גבוהה פי עשרה מהסטנדרט. מסך זה בעל גמישות מרבית המאפשרת לו לשמור על ההגדרות החזותיות שלו ללא קשר לתוכן המוצג על המסך, בכך הוא מתאים למגוון של תנאי תאורה ללא הפרעה חזותית ויכול להציג בצורה אופטימלית טורנירים של משחקים אינטראקטיביים, מופעים, קונצרטים ואירועים שונים.

כיסוי של הסאונד במערכת החדשה

מסך ה- Onyx הותקן בשילוב מערכת סראונד של JBL (חברת בת של סמסונג) המשולבת עם הטכנולוגיה של סמסונג ויוצרים יחד אופטימיזציית קול מושלמת – Onyx SOUND המרחיבה את נקודת השמע בתוך האולם.טכנולוגיית JBL Professional sculpted surround sound system  פותחה במיוחד עבור ה- Onyx ובעלת רמקולים ברמת Hi End.  לב המערכת הוא מחשב בעל מעבדי סאונד מתוחכמים המכוונים לכל מושב בקולנוע ומאפשרים לכל צופה, בעזרת מערכת מעבדי סאונד מתוחכמת, לקבל רמת סאונד זהה ללא תלות במיקומו הפיזי באולם. בבית הקולנוע בגלילות הותקנו 41 רמקולים בפריסה של 7.1 ערוצים, אחת הבעיות הייתה למקם את רמקול הסנטר המיועד לתת מענה לדיאלוג הממוקם בדרך כלל מאחורי המסך. היות שהמסך אטום בנו מערכת רמקולים מסביב למסך שבאמצעות מעבדי סאונד דיגיטליים מדמים את הסאונד כאילו יוצא מאחורי המסך.

בהיקות

קובי ב”ש מנהל חטיבת Consumer Electronics בישראל: “סמסונג גאה להיות שותפתה של ‘סינמה סיטי’ בהשקת מסך ה- ONYX הראשון במזרח התיכון ובישראל. סמסונג היא יצרנית מסכי הLED המובילה בעולם והיחידה בעלת תקן ה- DCI להקרנת סרטי קולנוע על גבי מסכי ה- LED ONYX בכל העולם. בזכות מנהיגותה הטכנולוגית, גם בתחום הקולנוע, סמסונג פורצת את גבולות האפשר ומעניקה חווית צפייה ושמע שלא נראתה כמותה עד היום”

אבי אדרי, מנכ”ל סינמה סיטי ציין: “אנו נרגשים להיות החלוצים בישראל ומהראשונים באירופה, המעניקים לקהל לקוחותינו את חווית הקולנוע הטובה והמתקדמת ביותר בעולם. המסך הראשון שהותקן בגלילות הוא סנונית ראשונה של מסכי Onyx LED שבכוונתנו להתקין באולמות קולנוע נוספים במתחמי סינמה סיטי ברחבי הארץ. סמסונג בחרה בישראל כאחד מהשווקים המובילים והחדשניים בעולם, וסינמה סיטי גאה להיות שותפתם האסטרטגית בישראל עבור השקת מסך הקולנוע המתקדם בעולם. מיום הקמתה חרטה סינמה סיטי על דגלה להיות רשת הקולנוע המעניקה את חווית הבידור, הבילוי והפנאי המובילה בישראל ואנו פועלים כל העת כדי להעניק לקהל לקוחותינו את השירות הטוב, המתקדם והחדשני ביותר. נמשיך לפעול כך גם בעתיד”.

מחיר הכרטיס יהיה זהה למחירים של בתי הקולנוע האחרים

 • בהיקות: 48/300nit (מקסימום / סטנדרט)
 • ניגודיות: 1: אין סוף
 • כמות גוונים: 284 טריליון
 • 16 ביט גווני אפור
 • סטנדרט צבע: DCI-P3
 • קצבי שדות: 24, 25 ו-30 תמונות בשנייה באיכות 4k ו-24,25,30,48,50 ו-60  ב2k
 • עיבוד וידאו DCP ב12 ביט XYZ, ללא דחיסה
 • זווית ראיה: 160 מעלות אופקי ואנכי
 • כיול ברמת הפיקסלים, ובכל לוח
 • ממשקי וידאו: אינטרנט 3xRJ45, 3G-SDI, HDMI
 • גודל לוח: 63.9×89.9×11.8 ס”מ
 • משקל כל לוח: 14.2 קילו

https://www.youtube.com/watch?v=BR31e-8eEws