חברת FillFactory החלה לספק לקודאק את השבב CCD למצלמה הדיגיטלית המקצועית החדשה של קודאק SLRDCS PRO 14n, שהושקה בתערוכת פוטוקינה 2002 בגרמניה בתחילת השבוע. הרכיב, שתוכנן במיוחד עבור קודאק, מכיל 13.85 מיליון פיקסלים ומיוצר בשיטת CMOS.השבב כולל פיקסלים בגודל 8 מיקרון ושטח רגישות לאור של 36X24 מילימטר, הרכיב מציע כיום את אחד האיכויות הגבוהות לחיישן צילום בפורמט 35 מילימטר.החיישן האופטי הכלול במצלמה זו מיוצר בטאואר סמיקונדקטור, שבמגדל העמק, בטכנולוגיית CMOS 0.5 מיקרון. סמנכ”ל המכירות לאירופה, אסיה ויפן בטאואר, דני הכהן, ציין כי “הרכיב הוא פרי שיתוף הפעולה בין טאואר לבין FillFactory, להרחבת היישומים של חיישני הצילום בטכנולוגיית CMOS. בשל ניסיונה העשיר של טאואר בטכנולוגיית חיישני צילום במגה-רזולוציה, באפשרותנו לספק ללקוחות ולמתכנני הרכיבים את הידע הדרוש לתכנון מוצרים מתקדמים ולהצלחתם בייצור המוני. למיטב ידיעתנו, טאואר היא חברת ייצור השבבים היחידה המציעה כיום שילוב רחב ומעמיק כזה של כישורים וניסיון בתחום חיישני הצילום בטכנולוגיית CMOS, הן ללקוחות והן למתכנני שבבים אלו.”


לתמיכה בייצור הרכיבים התקינה FillFactory חדר נקי חדש, בו יארזו וייבדקו הרכיבים. בנוסף תמשיך FillFactory להרחיב את מתקני התכנון, הייצור והבדיקה שלה במכלן, בלגיה.


“באמצעות ההזמנה של קודאק תמשיך FillFactory לחזק ולהרחיב את מעמדה בפלח שוק המצלמות הדיגיטליות המקצועיות החדישות. לקוחותינו בפלחי שוק אחרים, ייהנו אף הם מההשקעות בתשתית והאיכות שביצענו לקראת ייצורו של הרכיב עבור קודאק,” הדגיש  לוק דה מאי, נשיא ומנכ”ל FillFactory.


הרכיב הינו פיתוח ייחודי עבור קודאק ולפיכך לא יוצע על ידי FillFactory כחלק מהיצע מוצריה הסטנדרטי. עם זאת, FillFactory יכולה לפתח רכיבי צילום דומים עבור צדדים שלישיים אחרים.


 


הודעה לעיתונות באנגלית