חברת LG הודיעה על הדור השישי של מערכת ההפעלה webOS המיועדת לטלוויזיות החכמות שלה מדגמי OLED, NanoCell, QNED Mini LED ו- UHD, לשנת 2021. לדברי החברה “יחד עם מערכת Magic Remote החדשה, מציעה פלטפורמת הטלוויזיה החכמה לצופים חוויה משופרת ואינטואיטיבית יותר של גילוי תכנים חדשים”.

מערכת הבינה המלאכותית המשודרגת LG ThinQ AI לסביבת webOS 6.0 תומכת בפקודות קוליות חדשות – הן למסייע של גוגל והן לאלקסה של אמזון, והופכת את משימות ניהול הטלוויזיה והחיפוש אחר שירותי סטרימינג, תכני אינטרנט וערוצי שידור לפשוט יותר. מערכת ההפעלה החדשה תוצג בתערוכה הווירטואלית CES 2021.

מעבר לעיצוב החדש, מערכת Magic Remote מציעה שליטה פשוטה יותר בעת השימוש בזיהוי קול, בעזרת ריבוי ערוצי בינה מלאכותית הנתמכים במכשירים –LG ThinQ, Amazon Alexa ו- Google Assistant. פשטות ניווט, החזקה נוחה בכף היד ושימוש אינטואיטיבי הופכים את Magic Remote ידידותי יותר למשתמש – לרבות מעברים וקישורים מהירים יותר בין הטלוויזיה ובין מכשירים אחרים, כמו גם מקשים חמים אותם ניתן להגדיר לצורך גישה אל ספקי תוכן פופולאריים, דוגמת נטפליקס, אמזון פריים וידאו ו- Disney+. פונקציית Magic Tap, המאפשרת גישה בהקשה בודדת לתקשורת NFC מתוך השלט מדגם Magic Remote, מספקת גישה מיידית אל מגוון אפשרויות צפיה. נגיעה פשוטה בסמארטפון בעל יכולות NFC מאפשרת שיתוף תכנים מתוך הטלפון אל מסך הטלוויזיה – או בכיוון ההפוך.

לדברי Park Hyoung-sei, נשיא חטיבת מוצרי הבידור הביתי של LG, “הגרסה החדשה של פלטפורמת הטלוויזיה הפתוחה והידידותית למשתמש שלנו, webOS 6.0, היא השדרוג המשמעותי ביותר מאז הצגנו לראשונה את webOS 4.0 בשנת 2014. המהדורה החדשה ממחישה את מחויבותה של LG להציע שירותים, מוצרים וטכנולוגיות הנותנים מענה לצרכים ולרצונות של לקוחותינו”.

 מערכת ההפעלה החדשה webOS 6.0 תהיה זמינה להתרשמות במהלך תערוכת CES 2021 בביתן התצוגה הווירטואלי של החברה.