חברת Vinten הכריזה בתערוכת IBC על רגלים מהפכניות של חצובה. לדברי החברה, הרגלים הקיימות בחצובות כיום שצורתן עגולה לא ענו לצרכים של חוזק ועמידות במצבים קשים לדברי החברה.


בתערוכת IBC החברה השיקה חצובה מדגם Fibertec שההבדל המשמעותי בין חצובה זו לחצובות אחרות הוא הפרופיל של הרגלים שאינו עגול כנהוג בכל החצובות הקיימות אלא כאן אלו רגלים מרובעות בצורת U.


הרגלים מגיעות למקסימום גובה של 1,560 מ”מ, מינימום גובה 420 מ”מ כאשר גודל החצובה בעת נשיאה הוא 710 מ”מ. החיבור לראש החצובה הוא כדורי בגודל של 100 מ”מ עם אפשרות נשיאה של 45 קילו.


החצובה עשויה מסיבי פחם והמשקל של החצובה 3.2 קילו לעומת חצובה העשויה מסיבי פחם ובעלת רגלים עגולות במשקל של 2.9 ק”ג.


מחיר הרגלים זהה לרגלים הקודמות העשויות מסיבי פחם.


יחידה נוספת, שהוצגה על ידי החברה בתערוכת IBC, היא ראש ממונע המאפשר צידוד והגבהה של מצלמות קטנות המיועדות להתקנה במקומות בעייתיים, כגון בתוך רכב, לתמונת אולפן כללית, בשער וכדומה. הראש מדגם HS-100P נע בצורה רכה ומאפשר תנועה אופקית של 300 מעלות ותנועה אנכית של 95 אחוז (פלוס מינוס). משקל הראש 2 קילו בלבד.


לראש ניתן לחבר 2 סוגי בקרים המאפשרים צידוד, הגבהה, זום, פוקוס וצמצם. ההבדל בין היחידות הוא האפשרות לשלוט על ראש אחד או על ארבעה ראשים. כמו כן ניתן לקבוע 8 מקומות בזיכרון לכל מצלמה, כאשר בלחיצת כפתור המצלמה תגיע מיד למצב הנדרש ותשנה את מצב העדשה בהתאם.


 


הודעה לעיתונות באנגלית