חברת BlackMagic חשפה פרטים נוספים על גרסת האייפד הקרובה של DaVinci Resolve. האפליקציה תכלול בתחילה את דפי החיתוך והצבע, כאשר כלי Fairlight ו-Fusion יגיעו במועד מאוחר יותר.

בעמוד החיתוך והצבע ימצאו קבוצת התכונות המלאה שהמשתמשים כבר מכירים מגרסת שולחן העבודה, עם התאמות מינימליות של ממשק המשתמש לצורת המכשיר.

יתרה מכך, החברה הודיעה כי דפי Fairlight ו-Fusion עוברים כעת תהליך עיצוב מחדש, כך שמשתמשי אייפד ייהנו מכלי אודיו וויזואלי מתקדמים עם עדכונים עתידיים.

עם זאת, סביר להניח שדף העריכה לעולם לא יגיע לאייפד. ואכן, לפי Blackmagic, כל ניסיון לשנות את אופי ממשק המשתמש שלו כך שיתאים למסך קטן יותר יפריע לזרימת העבודה הטיפוסית של עורכים מקצועיים. כדי לפצות על החוסר הזה, החברה מחויבת להעשיר את עמוד Cut בעתיד על ידי הוספת כלי אודיו ועריכה טובים יותר.

אחד הדברים המשמעותיים בגרסת ה-iPad הקרובה של DaVinci Resolve הוא שקובצי הפרויקט שהיא יוצרת תואמים לחלוטין לגרסת שולחן העבודה של התוכנה ולהיפך. זה מקל להתחיל לבנות חתך גס תוך כדי נסיעה, ואז לכוונן את העריכה על מסך גדול בשלב מאוחר יותר.

המתחרה, חברת אדובי מציעה כבר שנים חלופה דומה. מאז פרויקטים של Premiere Rush שנוצרו באייפון או אייפד הניתנים להעברה חלקה למחשב שולחני באמצעות Creative Cloud. עם זאת, Premiere Rush היא בסיסית מדי, לעומת הגרסה החדשה שתכלול את כל היכולות בעמודים המדוברים.

בנוסף, סוגי הקבצים הנתמכים ב-DaVinci Resolve עבור iPad כוללים H.264, H.265, ו- ProRes, ואפילו פורמט BlackMagic RAW של החברה. משתמשים יוכלו לגשת לקבצים ישירות מהאחסון הפנימי וספריית התמונות של ה-iPad או לייבא מדיה מ-iCloud וכונני USB-C חיצוניים.

הגרסה תהיה זמינה במשך השנה כאשר יהיה ניתן להוריד את התוכנה ללא תשלום.

מחיר גרסת הסטודיו יהיה פחות מ100 דולר.

הודעה לעיתונות באנגלית