הצלם גנת’ר מאצ’ו (Gunther Machu) פרסם באתר CineD (לשעבר Cinema5d) בדיקות מעבדה למצלמת PXW-FX9 של סוני. הבדיקה כוללת שלושה פרמטרים: תופעת Rolling Shutter, תחום דינמי ובדיקת תת חשיפה.

הוא כותב: “המצלמה הושקה בחודש ספטמבר בשנה שעברה, ומנהל הצילומים והמפיק נינו לייטנר (Nino Leitner) ואחד מבעלי אתר CineD (לשעבר Cinema5d) רכש את המצלמה שיצאה בחודש ינואר, ואז ביצענו את בדיקות המעבדה של המצלמה. אולם התוצאות היו מוזרות, לכן פנינו לסוני ולמספר מומחים לראות מה הסיבה לכך. במקביל, בחנו האם תהיה גרסה חומרה חדשה (רק לאחרונה סוני  הודיעה על גרסה 3.0 ללא תאריך השקה לפרטים נוספים); התגובה של סוני הייתה שלהם יש שיטה אחרת לבחון את המצלמה מאשר אתר CineD. לכן האתר החליט לפרסם את הבדיקות שביצע בתחילת השנה.”

הוא מסכם:

“התוצאות של Rolling Shutter והתחום הדינמי היו באמצע, נוטות לחלק התחתון של הספקטרום של שבבי Full Frame – עד לרמה שפנינו לסוני על מנת לקבל דוחות נוספים. הפירוט של הדוחות הללו לקח זמן אבל לא חשפו דברים חדשים – זה מה שיש.

“בנוסף, בבדיקת תת חשיפה נוכחנו לדעת שלא ניתן לצלם בפחות מ 3stops עם אפשרות של שחזור של הפרטים. במצב של צילום מתחת ל3stops מופיע רעש מכוער שפוגע בתמונה ברמה שלא ניתן לשפר את התמונה חזרה – כאשר משתמשים במקודד XAVC הפנימי.

“כמובן שאנחנו מצפים לראות מה קורה בעדכונים הבאים והאם זה ישפר את איכות התמונה. העדכון הבא מגיע בקרוב (אוקטובר) ויאפשר יציאת 16 סיביות RAW ליחידת XDCA-FX9“.

למקור המאמר