הצלם גנת’ר מאצ’ו (Gunther Machu) פרסם באתר CineD בדיקת מעבדה למצלמת EOS R6 של קנון. הבדיקה כוללת שלושה פרמטרים עיקריים: Rolling Shutter, תחום דינמי ו-תת חשיפה.

סיכום:

יחד עם מצלמת EOS R6 הוכרזה EOS R5 (בדיקות המעבדה של EOS R5) וגנת’ר חשב שה EOS R6 תספק את התוצאה הטובה יותר לווידאו בעיקר בגלל החיישן הכולל 20.1 מיליון פיקסלים (לעומת 45 מיליון פיקסלים).

“אבל ההפך קרה במקרה זה, אפקט Rolling Shutter ברור וניכר משמעותית, והטווח הדינמי הוא הנמוך ביותר מכל מצלמות Full Frame שבדקנו עד עתה.

במבחן התת חשיפה, המצלמה מתנהגת כצפוי, ניתן לצלם עד לרמה של 3stops, ועם מעט הסרת רעשים ניתן להשתמש בחומר גלם גם ב 4stops. זה לא רע וניתן לייחס את זה לסוג הרעש (גרגרים עדינים מאד) וכן להסתיר את השבירות לקבלת תוצאה טובה.

“ולסיום, אנא הרשו לי להזכיר לכולם שוב כי טווח דינמי ותריס מתגלגל הם רק חלק מחתיכות הפאזל בהשוואה בין מצלמות. מדעי צבע, שימושיות, איטום מזג אוויר, התחממות יתר ועוד יכולים להיות חשובים יותר בכדי לבצע את הצילום הדרוש לך ואת העבודה. לכל המצלמות האחרונות, כולל Canon EOS R6, יש מספיק טווח דינמי לצילום תמונות יפות – ובסופו של דבר, האדם שמאחורי המצלמה הוא שמצלם את הסרט ולא המצלמה.

 

לבדיקה