התסריטאי והעורך קרייג ברגר (Craig Berger) פרסם באתר No Film School רשימה של שלושה אתרים חינמיים לחומרי גלם. הוא כותב: “אחד הדברים החשובים בהפקת סרט הוא להישאר במסגרת התקציב. שיטה יעילה לכך היא שימוש בחומרי גלם חיצוניים, אפילו חומרי גלם זולים יכולים להראות טוב. אם התקציב מאד נמוך מראש, אז מובן שכדאי להשיג חומרי גלם ללא תשלום בכלל.”

כדאי להזכיר כי אתרים כמו  Shutterstock או iStock יכולים להיות שימושים מאוד, אבל המדיה ללא תשלום שם דלה וצריך מדיה ללא סימן מים.

Pexels

אתר המציע מגוון של חומרי גלם ללא תשלום, אפילו לפרסומות. האתר כולל צילומי וידאו וסטילס בקטגוריות שונות כמו צילום אקשן (GoPro), סרטי מקטעים (Time-lapse), בעלי חיים ועוד.

StockFootage4Free

מגוון חומרי גלם ללא תשלום שניתן להשתמש בהם בכל מקום וללא מגבלת זמן. האתר מציע, בין היתר, חומרי גלם מרשימים של צילומי נוף וצילומי אוויר שיכולים להתאים היטב לסרטי טיולים.

Videezy

ניתן למצוא חומרי גלם מצוינים באתר, כמו חומרי גלם מרשימים ב-4k. חומרי הגלם החינמיים נמצאים למטה, מתחת לשתי השורות הראשונות, בהן נמצאים חומרים גלם PRO. למרות שהאתר מספק את חומרי הגלם ללא תשלום, חובה לציין את שם האתר כקרדיט.