הצלם Mike Briggs פרסם באתר FStoppers דוח הכולל 8 בעיות עם המייצב של DJI מדגם Osmo Raw. הוא כותב: יצרן הרחפנים DJI השיק ב-2016 את המייצב Osmo Raw (ראה ידיעה באתר AV), מערכת הייצוב הידנית הראשונה בעולם עם יכולת של הקלטת RAW. המחיר של היחידה 3,699 דולר אינו זניח וניתן לרכוש את המייצב Ronin-M בשליש מחיר. לאחר שלושה חודשים של עבודה עם Osmo Raw ולמרות מספר הצלחות מצאנו מספר בעיות.

מסך שחור
הבעיה החמורה ביותר הייתה החיבור הלא אמין בין היחידה לטלפון.

סוללה גרועה
קיים מאוורר ביחידה השומר על כך שהמעבד לא יתחמם כאשר הוא מקליט את המידע על SSD. כתוצאה מכך זמן הסוללה הנו 20-15 דקות.

סאונד גרוע
בעיה נוספת של המאוורר היא הרעש הנקלט במיקרופונים הפנימי והחיצוני.

פורמט לא מוכר
צילום ב-RAW הנו יתרון משמעותי בפוסט, הבעיה שפורמט RAW של DJI לא מוכר לרוב מערכות העריכה הקיימות בשוק ולכן יש צורך להמיר את חומר הגלם באמצעות תוכנת החברה CineLight.

תהליך עבודה איטי
העובדה שלא ניתן להקליט בפורמטProRes  ישירות במצלמה גורמת לבזבוז זמן ארוך. מייק מציין שהוא “בילה” כמעט יום שלם רק בהמרות.

תחום דינמי
בגלל העובדה שלאחר הצילום ב-RAW ממירים את הקבצים ל-ProRes חלק מהתחום הדינמי אובד. כאשר משווים עם מצלמת Micro Cinema של BlackMagic שצילמה בפורמט ProRes לעומת אותו חומר גלם שצולם ב-RAW והומר התוצאה הטובה יותר היא של המצלמה של BlackMagic.

שירות לקוחות
מייק מציין שכאשר רכש את המוצר מאתר החברה לא היה ברור מה כלול באריזה ולכן רכש מוצרים נוספים כמו קורא SSD, ולהפעתו המוצרים היו באריזה. בזמן זה תקופת 7 הימים עברה ולא היה ניתן להחזיר את המוצרים.

המחיר יקר
במחיר הזה ניתן לרכוש URSA mini עם מספר תוספות אבל ללא מערכת ייצוב.

למקור המאמר