המפיק כריס ג’ונס מגיש 10 טיפים לצילום עם רחפנים, שלטענתו “חוללו מהפכה בתחום הפקות הסרטיםף משום שהם מאפשרים זוויות צילום שבעבר הלא רחוק היו נחלת הפקות אולפנים הוליווד בלבד”. כריס עבד עם רחפנים מספר שנים ובסוף השנה שעברה רכש רחפן משלו –  DJI Phantom 2 עם גימבל  H4-3D Gimbal בשילוב עם מצלמת GoPro מדגם HERO4 (גרסה שחורה) ולדעתו זהו הפתרון הטוב ביותר כיום בשוק מבחינת תועלת/מחיר.


לאור נסיונו מציע כעת כריס למפעיל המתחיל של רחפן – את הטיפים הבאים:


 


1. במקרה שזו לך הפעם הראשונה להטיס רחפן – בדוק היטב שאתה לא עושה זאת מעל אנשים, בתים או מכוניות. כדאי מאד לצבור שעות ניסיון במשך חודשים אחדים – לפני שמטיסים את הרחפן במשימה מקצועית.


2. לפני שאתה מטיס רחפן בבדוק את חוקי המקום בגוגל. למשל, מעל לונדון אסור להטיס רחפן, אלא בהיתר. אין כל  בעיה להטיס רחפן מעל בתי הפרלמנט בבודפשט, למשל. כמו בכל טכנולוגיה חדשה מדינות רבות עדיין לא סגרו את הנושא ואין כללים אחידים לרחפנים.


3. הצילומים הטובים ביותר מתקבלים כשאתה מטיס את הרחפן לאט בתנועה ארוכה ורכה. יש להתקרב לנושא הצילום ולאט לאט לעלות מעליו.


4. לעולם אין להטיס מעל קהל. זה לא חוקי וזה מסוכן


5. אין להטיס מעל גובה של 120 מטר, או ליד שדות תעופה מחשש התנגשות במטוסים.


6. הרחפן מאפשר צילומים שאינם אפשריים אפילו מהליקופטר. לדוגמא, אני צילמתי בסקוטלנד כשהרחפן טס דרך חלון של טירה וזה נראה מדהים.


7. בחן את הגדרות המצלמה שברחפן ובדוק את התוצאה.


8. יש לתכנן כל צילום לפני ההמראה בהתחשב בכך שסוללת רחפן מספיקה ל-15 דקות בלבד. לכן יש גם לשמור סוללות נוספות בהישג יד.


9. יש לבדוק תמיד ומראש את תנאי מזג האוויר לפני טיסת הרחפן.  הרחפנים עומדים די טובים ברוח אבל לא בסערה או ביום גשום.


10. כדי ליצור משהו מדהים – צריך להתחיל ברעיון גדול. הצילום והסיפור תמיד מקדימים את הכלים. הצופים רוצים לראות אנשים, סיפורים וחוויות שהם מתחברים אליהם ברמה רגשית. רחפנים לא יהפכו אותך ליוצר סרטים מדהים אבל הם ישפרו את היכולות שלך לספר את הסיפור.


לבלוג


 


av